Notice: Undefined index: lightbox_gallery_script_loading_point in /var/www/vhosts/gaye.com.tr/httpdocs/wp-content/plugins/lightbox-gallery/lightbox-gallery.php on line 194 Notice: Undefined index: lightbox_gallery_script_loading_point in /var/www/vhosts/gaye.com.tr/httpdocs/wp-content/plugins/lightbox-gallery/lightbox-gallery.php on line 119 Notice: Undefined index: lightbox_gallery_pages in /var/www/vhosts/gaye.com.tr/httpdocs/wp-content/plugins/lightbox-gallery/lightbox-gallery.php on line 85

Yazlık Bitkilerimiz

Yeni Gine (İmpatiens new guinea) : İç mekan ve yazın gölge yerleri sever. Yeşil ve bakır tonu yaprakları vardır. Pembe-kırmızı-beyaz-violet ve beyazkırmızı, pembebeyaz renklerde bulunur. 12-19 cm boy yapar.  
Pelargonium Zonale (Sardunya) : Yalın kat ve katmerli çiçekleri vardır Havadar bol ışıklı çiçeklenme devresinde hafif gölge yerleri severler peyzaj uygulamalarının ve balkon saksılarının vazgeçilmez bitkileridir.  
Yıldız (Dahlia) : Yumrulu bir bitkidir. Mayıs-Ağustos arası çiçeklenir. Çok sert hava koşullarında dahi yumrusunu koruyabilir ve uzun yıllar büyüyerek kendini muhafaza eder. Yıldız biçimli çiçeklere sahip olup budama ile şekillenebilir. Saksıda 10-15 cm boy yapar. Toprağa dikilmiş yıldızlar büyük öbekler oluşturur. Sarı-kırmızı-turuncu-beyaz ve aynı renklerde konbinasyonları bulunur.  
Gerbera  : Balkon saksıları , iç mekan uygulamaları, kesme çiçek arajmanları ve peyzaj düzenlemelerinde kullanılabilen yaz döneminde üretim periyodunda olan bir bitkidir. 7-8 arası çiçeğe sahip olup düzenli olarak gelen yeni tomurcuklarla  uzun dönem çiçekli yapısını korur. Kırmızı, sarı , turuncu, beyaz, pembe renkleri mevcuttur.  
Begonia Elatior (Toran) : İri ve katmerli çiçeğe sahiptir.Geniş yüzeyli yeşil tonlarda yaprakları vardır.Çok yıllık bir bitkidir.Saksı ve peyzaj uygulamalarında kullanıma uygundur.Yarı gölge alanlar için uygundur. Üretim periyodunda Nisan ve Haziran ayları içerisinde yer alır. Anarenkler haricinde 7-8 civarında pastel tonlarda göz alıcı renklere sahiptir.  
Osteospernum : Mayıs-Haziran-Temmuz-Ağustos-Eylül-Ekim aylarında çiçeklidir. 10 – 12 cm boy yapar. Dış mekân olarak kullanılabilir. Güneşe tolerans gösterir. Eflatun, pembe, sarı, beyaz, mor, bakır , kiremit turuncu ve kırmızı renklere sahiptir.  

Kışlık Bitkilerimiz

Cylamen Persicum : Yumrulu bitkidir pembe beyaz kırmızı ve bu renklerin ara renklerinde pastel ve parlak tonlarda çiçekleri vardır. Tohumdan üretilir serin ve havadar ortamları sever Cyclamen persicum salon sıklameni olarak bilinse de çok aşırı olmayan koşullarda dış mekanda da kullanılabilir.  
Kasımpatı (Chrysanthemum) : Eylül Ekim Kasım aylarında çiçekli olup dış mekanda ve iç mekanda kullanılabilir. Ponpon ve papatya şekilli çiçek yapısında olup şarabi-kırmızı-pembe-sarı-beyaz-turuncu- ve çeşitli kırçıllı renk konbinasyonlarındadır. 12–15 cm ya da budamaya bağlı olarak 75 cm’e kadar çeşitli şekil boy ve genişlikte olur.  
Euphorbia Pulcherima (Poinsettia) : Normal olarak kışın veya yılbaşı arifesinde talep olan çok yıllık mevsimlik iç mekan bitkisidir. Yazın yarı gölge yerleri sever daha sonraki dönemlerde brakte’lerin kızarması için aydınlık yerleri sever. 18–20 ºC de tutulmalıdır çiçeklenen bitkiler 15 ºC de uzun süre muhafaza edilirler.  
Primula Acaulis (Çuha) : Kışın ve ilkbaharda güzel çiçekleri için yetiştirilen bir bitkidir üzerinde çok sayıda çiçek barındırır. Çok soğuk hava koşullarına dayanıklıdır yarı gölge ortamları sever saksı ve peyzaj uygulamalarında sıkça kullanılır.